English »
Anasayfa Hakkında Sanatçılar Sergiler Fuarlar İletişim
  Volkan ASLAN
Biyografi
  Home Sweet Home
  Mükemmel Bir Gün
  Yaşanmamış Bir Gün
  Hatırlamayı Unutma
  İstikrarsız Tekrar
  Herhangi Bir Gün
  Aynı Tişörtü Giyenler
  Dört
  Concern
  Otoportre
Sanatçılar
Volkan ASLAN
Nancy ATAKAN
Abraham David CHRISTIAN
Osman DİNÇ
İpek DUBEN
Fatma BUCAK
Nezaket EKİCİ
Parastou FOROUHAR
Maria FRIBERG
Susan HEFUNA
Tayeba Begum LIPI
Maude MARIS
Fahrettin ORENLI
Selma PARLOUR
Nejat SATI
Paul SCHWER
Kemal SEYHAN
Gülay SEMERCİOĞLU
Mehmet Ali UYSAL
Yuşa YALÇINTAŞ
 
 
  Volkan ASLAN
   
 

Volkan Aslan'ın son zamanlardaki üretimi hem bellekten hem de zamanın esnekliğinin yarattığı izlerden etkilenir. Yarı unutulmuş yarı hatırlanan anılar, sanatçıyı günlük hayatta karşılaştığı ve ona geçmişini anımsatan belirli nesnelere doğru çeker. Aslan bu nesnelerin kendinde yarattığı çağrışımları yeni ve beklenmedik yorumlarla birleştirerek, oyunbaz manipülasyonlarla gerçeküstü yapılar oluşturur.

Aslan'ın video çalışması Home Sweet Home (2017), küratörlüğünü Elmgreen & Dragset'in üstlendiği 15.İstanbul Bienali'nde yer aldı. Üç kanallı video enstalasyonu ile Volkan Aslan, yerleşik ve göçebe, iç ve dış mekan, güvenli ve güvensiz durumlar arasındaki sınırları sorgulayarak, her birimizin şu andaki durumunun kırılganlığına işaret ediyor.

Volkan Aslan, d.1982, İstanbul. Başlıca sergileri; Beni Vur! Beni Onlara Verme! (kişisel), Pi Artworks İstanbul, Türkiye (2018); İyi bir komşu, 15.İstanbul Bienali, Türkiye (2017); Passion, Joy, Fury, Maxxi Museum, Roma, İtalya (2015); Mükemmel Bir Gün (kişisel), Pi Artworks İstanbul, Türkiye (2015); Hiç Yaşanmamış Bir Gün (kişisel), Pi Artworks Londra, İngiltere (2014); The Moving Museum, İstanbul, Türkiye (2014); Anne, ben barbar mıyım?, 13.İstanbul Bienali, Türkiye (2013); Doğa Cennetse Kent Cehennemdir, Cer Modern, Ankara, Türkiye (2011); Too Good to be True, Delfina Foundation, Londra, İngiltere (2009); ve Save As, Milan Triennial, İtalya (2008). Yer aldığı başlıca koleksiyonlar arasında; Pizzuti Collection, Ohio, ABD; Rodney D. Lubeznik Collection, Şikago, ABD; Çarmıklı Koleksiyonu, İstanbul, Türkiye; Eczacıbaşı Koleksiyonu, İstanbul, Türkiye; Hitay Koleksiyonu, İstanbul, Türkiye; Özyeğin Üniversitesi Koleksiyonu, Türkiye; ve Vehbi Koç Vakfı, Türkiye bulunur.

Aslan'ın CV'sini indirmek için