English »
Anasayfa Hakkında Sanatçılar Sergiler Fuarlar İletişim
  Selma PARLOUR
Biyografi
  Upright Animal
Sanatçılar
Volkan ASLAN
Nancy ATAKAN
Fatma BUCAK
Abraham David CHRISTIAN
Osman DİNÇ
İpek DUBEN
Nezaket EKİCİ
Parastou FOROUHAR
Maria FRIBERG
Susan HEFUNA
Tayeba Begum LIPI
Maude MARIS
Fahrettin ORENLI
Selma PARLOUR
Nejat SATI
Paul SCHWER
Kemal SEYHAN
Gülay SEMERCİOĞLU
Mehmet Ali UYSAL
Yuşa YALÇINTAŞ
 
 
  Selma PARLOUR
   
 
“Resimlerim her ne kadar çizilmiş, boyanmış ve basılmış gibi görünse de aslında yağlı keten üzerine ince film ile özenle yapılmaktadır. Resimde ilgi odağım ise dışsal düzenler ve teknik problemlerdir. Sanatımı anlatan kelimelerin merkezinde ise: çerçeve, düzlemcilik, yüzey, saydamlık, göz yanılgısı, izole renklerden oluşan kuşaklar ve birimler, yineleme ( çeşitli ve değişik biçimlerde), frontalite, tekli çerçeve, sabit görünüm ve sanatsal bağlamın betimlenmesi mevcuttur.

Eserlerimde hakim olan diyagramlarda ve şablonlarda, kakmacılık sürecinde işlenmiş olan kuşak ve renklerle oluşturulan illüzyonun etkisi görülmektedir. Renk katmandır (yüzeyin kendisi değildir). Gerçek bir saydamlığın etkili olduğu çalışmalarda, renkler beyaz astarın önüne geçerek adeta parlıyorlar. Ekran ve fotoğraf işleri arkadan aydınlatmayı anımsatıyor. Eserin iki boyutlu alanda sunduğu perspektifte ise analogun dijitali taklit etmesi durumu söz konusudur.”

- Selma Parlour

Selma Parlour, b.1976, Londra. Başlıca sergileri arasında; Upright Animal (kişisel), Pi Artworks London, İngiltere (2018); PIY PaintLounge, Sluice Biennial, London, İngiltere (2017); Parlour Games (kişisel), Marcelle Joseph Projects (kişisel), House of St Barnabas, Londra, İngiltere (2016); Paradoxes of the Flattened-Out Cavity (kişisel), Dio Horia, Mykonos (2015); Selma Parlour (kişisel), MOT International Projects, Londra, İngiltere (2012); Selma Parlour and Yelena Popova, Horton Gallery, NY, ABD (2012); ve Bloomberg New Contemporaries, ICA, Londra, İngiltere (2011) yer alır.